piątek, 21 sierpnia 2015

8. "Kipi kasza" Paweł Łukasik, Grzegorz Targosz

Dzisiaj na talerzu "Kipi kasza", książka autorstwa dwóch przyjaciół; Pawła Łukasika oraz Grzegorza Targosza. Zdecydowanie jedna z gorętszych pozycji na rynku. Sprawdzimy zatem jak się mają głosy zachwytu m.in. Grzegorza Łapanowskiego, Tessy Capponi-Borawskiej czy też Maryli Musidłowskiej, do stanu faktycznego, jak to się mów. Sam jestem osobą dość nieufną jeżeli chodzi o reklamy, więc wolę wszystko poznawać empirycznie("i paradoksalnie w mordkę jeża"). Zapraszam na dzisiejszy test!

piątek, 14 sierpnia 2015

7. "Świeżo i zielono"

Dzisiaj na talerzu książka "bezimienna", bo nie napisana przez jednego autora. Jest to praca zbiorowa, czyli nie ma do końca na kogo zrzucić ewentualnej winy za błędy. Czemu akurat ten tytuł, ano pogoda jest tak beznadziejna(jestem zimnolubny i temperatury -10 są mi bliższe), że jeść należy możliwie najlżejsze rzeczy i szybkie w przygotowaniu. Nie wyobrażam sobie, żeby stać teraz 2 godziny w kuchni przy kuchence i grzać się. "Świeżo i zielono" to książka, która ma prostą ideę, ma być zdrowo, szybko i smacznie.

piątek, 7 sierpnia 2015

6. "Ewa gotuje" Ewa Wachowicz


Ewa Wachowicz, Miss Polonia 1992, obecnie producentka telewizyjna, prezenterka programów kulinarnych oraz jurorka TOP Chef. Produkuje nie tylko swoje własne programy(Ewa gotuje, Przez żołądek do serca), do jej produkcji zaliczyć można na przykład program podróżniczy Podróże kulinarne Roberta Makłowicza. Na mój talerz trafiła książka zatytułowana "Ewa gotuje", która zawiera przepisy z programu, zdjęcia z planu oraz kilka zdjęć z wypraw Ewy Wachowicz. Jak przystało na producenta, Pani Wachowicz wydała swoją książkę sama. Sprawdźmy zatem jak się ona prezentuje(książka oczywiście) i czy osoba uważana za autorytet kulinarny w naszym kraju wydała książkę wartą kupienia.