poniedziałek, 19 października 2015

13."Jadłonomia" Marta Dymek

Na talerzu dzisiaj jedna z gorętszych książek na rynku. Może to przez coraz dziwniejszą modę na vege jedzenie, ale ja nikomu do garnka zaglądać nie zamierzam. Marta Dymek, autorka Kulinarnego Bloga Roku 2013 Jadłonomia, dzieli się w swojej książce zatytułowanej również Jadłonomia ,przepisami na potrawy wykorzystujące wyłącznie produkty roślinne. Popyt na książkę jest tak duży, że po raz kolejny zrobiono dodruk. Sprawdzimy zatem, co się w niej kryje. Ciekawe czy numer trzynasty przyniesie autorce pecha ;)

piątek, 9 października 2015

12. "Alfabet ciast" Zofia Różycka

Zofia Różycka znana jest chyba wszystkim, którzy mieli chociaż raz w ręku magazyn Kuchnia, to ona jest autorką felietonu rysowanego pod kreską. czyli przepisu, który składa się wyłącznie z ilustracji. Osobiście jestem fanem tej rubryki i przeglądanie prenumeraty zawsze rozpoczynam od poszukiwania jej dzieła. Prędzej czy później musiało do tego dojść. Oto na rynku pojawiła się jej książka zatytułowana "Alfabet ciast", zbiór 40 przepisów(z czego 15 w dziale z przepisami podstawowymi). Ta publikacja nie mogła nie trafić na mój talerz. Zapraszam na recenzję :D

piątek, 2 października 2015

11. "Chleb. Domowa piekarnia" Piotr Kucharski

Chleb upiekłem w swoim całkiem sporo. Zawsze wychodził nieciekawie; albo zakalec, albo za ciężki, zbyt gliniasty, za dużo czarnuszki, za dużo czegoś tam. Zawsze coś. Co innego, że robiłem go zawsze z mało sprawdzonych przepisów. Może tym razem uda mi się upiec pyszny, chrupiący, delikatny w środku chlebek. Książka Piotra Kucharskiego zatytułowana "Chleb. Domowa piekarnia" trafiła na mój talerz. Czy uda się jej znieść klątwę mojego piekarnika, która mnie dręczy od lat? Nie przekonam się, jeżeli nie zrobię testu. Zapraszam ;)